Header Ads

Szwecja: 19-letni migrant oskarżony o gwałt na 13-latce

19-letni mężczyzna w Östersund, w Szwecji, został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce w szkolnej toalecie. Do zdarzenia miało dojść tuż przed przerwą świąteczną - 21 grudnia. Mężczyzna miał zaciągnąć ofiarę do toalety i zamknąć za sobą drzwi, po czym brutalnie zgwałcić. Zgodnie z aktem oskarżenia wniesionym do Sądu Rejonowego podejrzany miał zgwałcić dziewczynkę również analnie, a także dokonywać innej czynności seksualnej. Po całym zdarzeniu miał grozić dziewczynce pobiciem, jeżeli powie o tym komukolwiek. 

Stefan Ekeroth, prokurator z Prokuratury Generalnej w Östersund zaznacza, że oskarżenie bazuje na przekazie ustnym ofiary, który został potwierdzony przez badania przeprowadzone przez patologa sądowego. Uważa on, że obrażenia dziewczynki są zgodne z jej zeznaniami. Podejrzany mężczyzna został aresztowany po tym incydencie i zatrzymany kilka dni później. Zaprzecza popełnieniu przestępstwa tłumacząc się niewiedzą dot. wieku dziewczynki. W Szwecji seks z osobami poniżej 15 roku życia jest penalizowany. 

Dyrektor szkoły nie chce sprawy komentować. Jedyne co powiedział lokalnym mediom to, że uczeń został zawieszony na czas dochodzenia policji. Nie będzie mógł wznowić nauki przed rozprawą. 

Jak zauważa portal FriaTider.se podejrzany jest migrantem o imieniu Mohammed. W akcie oskarżenia czytamy, że Mohammed popełnił przestępstwo z zamiarem bezpośrednim i miał uzasadnione podstawy do przypuszczeń, że ofiara miała mniej niż 15 lat. Liberalne szwedzkie media są powściągliwe w informowaniu o pochodzeniu napastnika.

W Szwecji od kilkunastu miesięcy w szkołach jest realizowany program "Nowa Szwecja Przyjaciele", który ma przeciwdziałać ksenofobii poprzez integrację migrantów ze szwedzkim społeczeństwem. Nowo przybyli migranci wysyłani są do miejscowych gimnazjów i liceów w ramach ogólnokrajowego programu. W ten sposób uczniowie placówek będą mogli pomóc w łatwiejszej nauce języka i integracji. Michael Cederberg z Jämtland Gymnasieförbund zaznacza, że projekt "nie zagraża bezpieczeństwu uczniów". 

Źródło info: FriaTider.se
Źródło foto: 
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.