Header Ads

Sir John Hurt - "Człowiek Słoń" nie żyje [Video]

Sir John Hurt zmarł w wieku 77 lat. Aktor walczył z rakiem jelit od kilku lat. O śmierci poinformował jego agent Charles McDonald. 


Pierwszym filmem Hurt'a był "The Wild and Willing" z 1962 roku. W 1978 za kreację w "Midnight Express" został uhonorowany Złotym Globem oraz nagrodą BAFTA. Widzowie z pewnością nie zapomną przerażającej i smutnej roli w "Człowieku Słoniu" z 1980 roku, filmie opowiadającym historię Joseph'a Carey'a Merrick'a. Hurt, aby wcielić się w tę rolę musiał przejść siedmiogodzinną charakteryzację. Nałożone deformacje plastyczne wymagały kolejnych dwóch godzin na ich usunięcie. Reżyser filmu, David Lynch, opisał go jako "po prostu największego aktora na świecie". 

Hurt pojawił się także w thrillerze sci-fi "Alien" z 1979 roku oraz w adaptacji powieści George'a Orwella "Rok 1984". W 2001 wcielił się w rolę Ollivander'a w serii o "Harrym Potterze". Jednym z ostatnich jego filmów był "Jackie" o byłej Pierwszej Damie Jackie Kennedy, w którym wcielił się w rolę kapłana. 

U Sir John'a Hurt'a w 2015 roku zdiagnozowano raka. Aktor wycofał się z działalności estradowej. W lipcu 2015 roku otrzymał tytuł szlachecki, z którego jak mówił był "niezwykle dumny". 

Aktor słynął ze swojego dzikiego stylu życia. Potrafił wypić siedem butelek wina dziennie. Jednak w 2008 roku twierdził, że przestał pić kilka lat temu. Powiedział: "Czasy się zmieniają. Ty się zmieniasz". 

Źródło foto: Getty Images

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.