Header Ads

Michelle Obama do Muzułmanów i imigrantów: "Ten kraj należy do Was"! [Video]

Podczas ostatniego przemówienia Pierwszej Damy - Michelle Obamy, w zeszły piątek, jedna z części wypowiedzi zirytowała konserwatywnych zwolenników Donald'a Trump'a. Podczas mowy o edukacji Michelle powiedziała, że Stany Zjednoczone należą do muzułmanów i imigrantów.

Podczas ostatniej przemowy w Zielonym Pokoju w Białym Domu, w zeszły piątek, Michelle Obama powiedziała, że bycie Pierwszą Damą było "największym zaszczytem" w jej życiu. Pierwsza Dama uległa emocjom, kiedy mówiła na temat młodzieży i dążenia do wyższego wykształcenia. W swojej końcowej mowie jako Pierwszej Damy, Michelle wyróżniła młodych imigrantów i muzułmanów, z których wielu wyraża obawę z powodu nadchodzących rządów Prezydenta-Elekta Donald'a Trump'a.

"Wiedzcie, że ten kraj należy do was, do was wszystkich. Z każdego środowiska i dziedziny życia. Jeśli ty lub twoi rodzice są imigrantami, wiedz, że jesteś częścią dumnej tradycji amerykańskiej...że uczyniła nas największym krajem na Ziemi."

Różnorodność religijna nie jest "zagrożeniem dla tego, kim jesteśmy", po chwili dodała: "To czyni nas tym, kim jesteśmy".

Podczas kampanii wyborczej w 2016 roku Donald Trump wezwał do zakazu wjazdu dla Muzułmanów do USA i mówił o konieczności ich rejestrowania.

Pierwsza dama mówiła dalej:

"Czy jesteś Muzułmaninem, Chrześcijaninem, Żydem, Hindusem, Sikhem...Chcę, aby nasza młodzież kontynuowała naukę i praktykę tych wartości z dumą."

Źródło foto: By Petty Officer 1st Class Mark O'Donald, USN [Public domain], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.