Header Ads

ME w biathlonie: Starykh ze złotem, szósta Monika Hojnisz. [Video]

Monika Hojnisz skończyła na wysokim 6. miejscu dzisiejszy bieg pościgowy Pań na 10km w Dusznikach-Zdroju podczas Mistrzostw Europy. Złoto zdobyła Rosjanka Starykh przed Ukrainką Julią Dżymą i drugą z Rosjanek Svetlaną Sleptsovą .

Złota medalistka dobiegła na metę z czasem 30:04,4min nie popełniając żadnego błędu na strzelnicy. Z dwoma błędami dobiegła Julia Dżyma, która zdobyła srebrny medal ze stratą 19.8s do złotej medalistki Starykh. Z kolei na najniższym stopniu podium wylądowała druga z Rosjanek Svetlana Sleptsova, która zaliczyła jeden błąd i stratę do pierwszego miejsca 32.1s.

Monika Hojnisz na strzelnicy radziła sobie bardzo dobrze. Tylko raz się myliła. Bieg ukończyła ze stratą 1:29,8min do pierwszego miejsca. Na mecie ścigała się z Rosjanką Mironovą, z którą przegrała o 0,2 sekundy. Wysokie 15. miejsce zajęła druga z naszych reprezentantek Magdalena Gwizdoń, która z aż 5 błędami na strzelnicy dobiegła ze stratą 3:00,5min. Na 41. pozycji bieg skończyła Kinga Mitoraj z trzema pudłami i ze stratą 5:59,5min.

Źródło foto: Screen, Youtube