Header Ads

Grecki ambasador w Brazylii zamordowany przez policjanta.

Grecki ambasador w Brazylii został zamordowany przez policjanta w Rio de Janeiro. Funkcjonariusz miał romans z żoną dyplomaty. 

Jak informuje agencja Reuter'a - ambasador Kyriakos Amirids (59) był ostatnio widziany w poniedziałek wieczorem. Odnalezione później zwęglone ciało w jego samochodzie prawdopodobnie należy do niego. Jego żona Francoise, matka ich 10-letniej córki, zgłosiła zaginięcie męża w środę. 

Globo TV donosi, że 29-letni policjant Sergio Moreira Gomes Filho przyznał się do morderstwa, które wg niego mieli przygotować wspólnie z żoną dyplomaty. Oboje znajdują się w areszcie. Z kolei AP informuje, że śledczy Giniton Lages przekazał o znalezieniu śladów krwi ambasadora na kanapie wewnątrz domu żony. Pojawiły się informacje, że między parą doszło do walki trzy dni przed Bożym Narodzeniem. 

Adilson Palacio, rzecznik wydziału zabójstw w Rio, poinformował: "Przyznali się". 

"The Mirror" na swoich łamach pisze, że Filho miał przyznać się do zabicia Kyriakos'a Amiridis'a w jego mieszkaniu, gdzie małżonkowie spędzali Boże Narodzenie, po tym, jak podobno dyplomata przyłapał mordercę w łóżku z żoną Francois. 

Amiridis został powołany na ambasadora Grecji w Brazylii w 2016 roku. Wcześniej pełnił funkcję ambasadora Grecji w Libii i konsula w Rio de Janeiro w latach 2001 i 2004. 

Źródło foto: Reuters

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.