Header Ads

Anterselwa: Szypulin najlepszy, Polacy bez punktów.

Rosjanin Anton Szypulin stanął po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu zawodów Pucharu Świata w męskim biathlonie w biegu na 20 km. Polacy uplasowali się w dolnej części stawki.

Dziś pogoda raczej sprzyjała zawodnikom na trasie, a mimo to na strzelnicy najlepszym okazał się Słoweniec Lenart Oblak, który jako jedyny z całej stawki wbił 20/20 strzałów. Z jednym pudłem przy dobrej formie biegowej pierwsze miejsce zajął Anton Szypulin. Dominator Francuz Fourcade mając karne minuty podczas drugiego i trzeciego pobytu na strzelnicy uplasował się na 2. pozycji ze stratą 41 sekund do Rosjanina. Trzeci był ,prowadzący po trzech okrążeniach, Ukrainiec Serhij Semenow.

Najlepszy z Polaków - Grzegorz Guzik - zajął dopiero 66. lokatę. Pozostali Polacy - Łukasz Szczurek 77., Mateusz Janik - 102.

W klasyfikacji generalnej na czele nadal Martin Fourcade przed Antonem Szypulinem (strata 284 pkt) i Simonem Schemppem (strata 298 pkt).

BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN, PŚ: ANTERSELWA - 20.01.2017