Header Ads

Brutalny 15-minutowy napad seksualny na 63-latkę w Wiedniu.

17 grudnia w 20. dzielnicy Wiednia - Brigittenau doszło do brutalnego napadu seksualnego na 63-letnią kobietę. Ofiara doznała złamań kilku żeber i obrażeń jamy ustnej. Śledczy Policji Państwowej starali się zabezpieczyć dowody DNA na miejscu zbrodni. 


Do napadu doszło w ciągu dnia tuż przed południem w pobliżu Millenium Tower, vis-a-vis stacji metra Dresdner Straße. 63-letnia kobieta została wciągnięta przez sprawcę do klatki schodowej jednego z budynków w kompleksie mieszkalnym. Przez kolejne 15 minut sprawca znęcał się nad ofiarą. Kobieta ma połamane żebra, najprawdopodobniej wskutek tego, że napastnik długo przytrzymywał ją kolanem. 63-latka próbowała wołać pomocy, jednak sprawca ją dusił - stąd obrażenia wokół jamy ustnej. Jak mówi córka ofiary - Monika J. Lange: "Mama jest zdruzgotana". 

Do opinii publicznej nie dotarła informacja o ewentualnej narodowości sprawcy, jednak wiedeńska policja potwierdziła 23.12, że taki napad rzeczywiście miał miejsce. Za napaść na tle seksualnym w Austrii grozi do 15 lat więzienia. 

Źródło foto: By Plani (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.