Header Ads

PŚ w Titisee-Neustadt: Konkurs dla Kubackiego, turniej dla Kobayashiego. [Video]


Dawid Kubacki po raz drugi w ten weekend znalazł się na najwyższym stopniu podium konkursów rozgrywanych w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak wyprzedził drugiego Ryoyu Kobayashiego o 0.3 pkt. W loteryjnej drugiej serii na pudło udało się wskoczyć Timiemu Zajcowi, który do Kubackiego stracił 11.7 pkt. W finałowej trzydziestce zameldowali się także Piotr Żyła (8. miejsce) i Kamil Stoch (24. miejsce). Poniżej oczekiwań skoczyli Stefan Hula (39. miejsce), Aleksander Zniszczoł (41. miejsce) i Maciej Kot (49. miejsce). W turnieju Titisee Five tryumfował Ryoyu Kobayashi przed Dawidem Kubackim i Stephanem Leyhe. 

Loteryjny niedzielny konkurs okazał się dla wielu zawodników nie lada przeprawą przez mękę. O pechu po pierwszej serii może mówić Jewgienij Klimow (114.5 m, 86.8 pkt) czy Jan Hoerl (123m, 105.1 pkt). Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który po pierwszej odsłonie konkursu zajmował 1. miejsce po skoku na odległość 143m. Polak uzyskał wysoką notę 154.8 pkt i wyprzedzał drugiego Ryoyu Kobayashiego (147m, 151.5 pkt) oraz trzeciego Yukiyę Sato (143m, 141.9 pkt). Tuż za podium znaleźli się Stefan Kraft (139.5m, 141 pkt), Domen Prevc (143.5m, 140.2 pkt) i Piotr Żyła (141m, 139 pkt). Druga seria okazała się jeszcze bardziej loteryjna. Zajmujący po pierwszej serii 15. miejsce Kamil Stoch trafił na bardzo złe warunki pogodowe, co skończyło się skokiem na odległość 116.5m i notą 231.1 pkt. Polak zajął dopiero 24. miejsce. Lepiej spisał się Piotr Żyła, który w finale lądował na 129.5m i z notą 260.7 pkt zajął 8. miejsce. Podium całego konkursu zmieniło się tylko nieznacznie w stosunku do jego pierwszej odsłony. Japończyk Yukiya Sato w swojej próbie uzyskał tylko 129.5m, co pozwoliło mu zająć ostatecznie 7. miejsce. Na najniższy stopień podium wskoczył Timi Zajc (137m i 134m, 271.6 pkt). Słoweniec po licznych niepowodzeniach i spadku formy od początku tego sezonu, tym razem zrobił najlepszy wynik od listopada 2019 roku. Walka o pierwsze miejsce drugiego konkursu w Titisee-Neustadt miała rozegrać się między dwójką zawodników - Ryoyu Kobayashim i Dawidem Kubackim. Japończyk w złych warunkach pogodowych lądował na 134m. Kobayashi z notą 283 pkt zajmował przed skokiem Kubackiego pierwsze miejsce. Coraz częściej dominujący w kolejnych konkursach Pucharu Świata Polak skoczył tylko 0.5m bliżej od Kobayashiego. Wypracowana przewaga po pierwszej serii pozwoliła mu jednak na wyprzedzenie Japończyka o 0.3 pkt, i tym samym odniesienie drugiego z rzędu zwycięstwa w Pucharze Świata. 


Bardzo dobre występy Dawida Kubackiego w konkursach w Titisee-Neustadt pozwoliły mu na zajęcie 2. miejsca w turnieju Titisee Five. Turnieju, w którym liczonych jest pięć skoków - cztery z konkursów + jeden z kwalifikacji. W kwalifikacjach lepszym okazał się Ryoyu Kobayashi i to Japończyk zgarnął pulę za wygraną w niemieckim turnieju. 


Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich już w najbliższy weekend w Zakopanem. Warto zauważyć, że przed występami w Polsce Dawid Kubacki w klasyfikacji generalnej traci tylko 122 pkt do pierwszego Karla Geigera. Polak utrzymując swoją bardzo dobrą dyspozycję może w ciągu kilku następnych konkursów doprowadzić do tego, że to on będzie dzierżył żółty plastron lidera Pucharu Świata. 

Źródło info: Eurosport 1 
Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.