Header Ads

Pakistan: Setki martwych nowo narodzonych dziewczynek porzuconych w stosach śmieci.


W Pakistanie w ciągu ostatniego roku setki martwych, nowo narodzonych dziewczynek zostało porzuconych w stosach śmieci. Proceder ma związek z kulturowym obyczajem pierwszeństwa i preferowania chłopców. 

W sumie 345 dzieci zostało odnalezionych martwych w hałdach śmieci w Karaczi, najbardziej zaludnionym mieście Pakistanu. Dane obejmują okres od początku 2017 roku. 99% odnalezionych ciał to dziewczynki, wynika z lokalnych raportów. W jednym przerażającym przypadku martwa czterolatka miała podcięte gardło. Z kolei inny noworodek został pozostawiony na schodach meczetu tylko po to, by został ukamieniowany, gdy duchowny przyjmie, że to "nieślubne dziecko" - poinformowała jedna z organizacji charytatywnych. 

Według The News International, aktywiści z Chhipa Welfare Foundation przekazali, że spotkali się z 93 takimi przypadkami w Karaczi, 70 w 2017 roku i 23 w tym roku. 

Dzieciobójstwo w Pakistanie jest przestępstwem. Zgodnie z twierdzeniami policji, podstawowymi przyczynami morderstw są bieda i analfabetyzm. Jednak Anwar Kazmi, z charytatywnej organizacji Edhi Center w Karaczi, poinformował, że większość przypadków dzieciobójstwa było wynikiem poczęcia nieślubnego dziecka. Według niego dziewczęta urodzone w podobnej sytuacji zostały zamordowane z powodu społecznego stygmatyzowania na korzyść bardziej faworyzowanych i chronionych przez rodziny chłopców. 


"Mamy do czynienia z takimi przypadkami od lat i jest kilka takich incydentów, które wstrząsnęły naszymi duszami tak bardzo. Zastanawiało nas, czy nasze społeczeństwo wraca do czasów prymitywnych."

Badania Oxford Institute of Population Ageing, które podkreślają "pierwszeństwo chłopców" w Pakistanie, stwierdzają, że kraj musi zająć się "niesprawiedliwymi normami płci, które podtrzymują przekonanie, że synowie są bardziej wartościowi niż córki". 

Śledczy podkreślają, że przyczyny przypadków dzieciobójstwa mogą być badane tylko wskutek wpłynięcia odpowiedniej skargi. W ubiegłym roku w Karaczi zgłoszony został tylko jeden taki przypadek. 

Źródło info: DailyMail
Źródło foto: screen, YT


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.