Header Ads

65. TCS: Tande wygrywa jednoseryjny konkurs, Stoch poza podium. [Video]

Z powodu zbyt porywistego wiatru dochodzącego momentami do 7 m/s jury trzeciego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni zdecydowało o anulowaniu drugiej serii skoków w Innsbrucku. Zawody wygrał Norweg Daniel Andre Tande przed swoim kolegą z reprezentacji Robertem Johansson'em i trzecim Rosjaninem Evgeniyem Klimovem. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch, stanął tuż za podium. 

Oglądanie środowego konkursu nie należało do najprzyjemniejszych rzeczy. Wiatr mocno przeszkadzał zawodnikom, co sprawiło, że skoki były loteryjne. Po pierwszej serii jury zdecydowało o anulowaniu drugiej rundy. Polacy spisali się bardzo dobrze mimo ciężkich warunków. Kamil Stoch uplasował się tuż za podium tracąc do pierwszego Daniela Andre Tande aż 8.3 pkt. Świetnie zaprezentował się Maciej Kot zajmując szóste miejsce, z kolei Piotr Żyła wskoczył na siódmą pozycję ex aequo z Austriakiem Manuelem Fettnerem. W pierwszej trzydziestce znaleźli się także Dawid Kubacki na 17. miejscu i Jan Ziobro na 23. 

W klasyfikacji generalnej 65. Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch spadł na drugą pozycję ustępując pierwszego miejsca Norwegowi Danielowi Andre Tande. Konkursu na Bergisel z pewnością do udanych nie zaliczy Austriak Stefan Kraft, który zajmując 18. miejsce poniósł spore straty w klasyfikacji generalnej turnieju i praktycznie jest bez szans na wygraną w 65. TCS. 


Zawodnicy w Austrii nażekali na źle przygotowany zeskok. Przekonali się o tym Stoch i Altenburger. Polak po najechaniu na dziurę wywrócił się w serii próbnej, jednak nic poważnego mu się nie stało. 


Źródło foto: 
By Clément Bucco-Lechat (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons 
By Marzecky (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.