Header Ads

Kraft wygrywa, Stoch 2. w pierwszej odsłonie 65. TCS [wyniki]

Austriak Stefan Kraft został zwycięzcą pierwszego konkursu 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni wyprzedzając drugiego Kamila Stocha o 2.8 pkt. Trzecie miejsce zajął drugi ze świetnie dysponowanych Austriaków - Michael Hayboeck.

Pierwsza seria

Konkurs w Oberstdorfie przebiegał bardzo spokojnie. Niemalże cała pięćdziesiątka skakała w zbliżonych warunkach. Pierwszą serię w cuglach wygrał Stefan Kraft z przewagą aż 4.3 pkt nad drugim Naszym dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim - Kamilem Stochem. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2014/2015 dostał dwie 19.0 i jedną 19.5 od norweskiego sędziego. Trzecie miejsce po pierwszej serii należało do Michael'a Hayboeck'a. Pozostali Polacy wypadli różnie. Dobrze spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Jan Ziobro zajął dopiero 42. pozycję, z kolei Klemens Murańka uplasował się o dwie wyżej od swojego kolegi z reprezentacji. Dużo lepiej spisali się pozostali z Naszych reprezentantów: 16. Stefan Hula ze skokiem na odległość 129.0 m, 13. Dawid Kubacki ze skokiem na odległość 129.5 m, 11. Maciej Kot ze skokiem na odległość 129.5 m, 5. Piotr Żyła ze skokiem na odległość 133 m.

Druga seria

Druga seria z punktu widzenia polskich kibiców była niezwykle ekscytująca. Oto w pierwszej szesnastce pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni po pierwszej serii znalazło się aż pięciu Biało-Czerwonych. Ostatecznie Stefan Hula spadł o dwie pozycje, Dawid Kubacki o trzy, Maciej Kot o jedną, a Piotr Żyła o dwie. Mimo spadków w drugiej rundzie to bardzo dobre wyniki Naszych reprezentantów. Walka o wygraną toczyła się tak naprawdę między dwoma zawodnikami - Austriakiem Stefan'em Kraft'em i Polakiem Kamilem Stochem. Pozostali od trzeciego do siódmego miejsca bili się o najniższy stopień podium. Ostatecznie szala po skoku wylądowanym w pięknym stylu na 134.5 m przechyliła się na korzyść tego pierwszego. Kamil Stoch mimo dalszego o pół metra skoku od swojego największego przeciwnika w finałowej serii musiał zadowolić się wysokim drugim miejscem. Nie mamy co narzekać. Występ Polaków w piątkowym pierwszym konkursie pozwala mieć nadzieje na wysokie miejsca Naszych reprezentantów. Pamiętajmy, że aby wygrać Turniej Czterech Skoczni potrzeba 8 równych dobrych skoków.